Ponowne zwycięstwo Akademiczek nad Szczecinem! AZS PSW Biała Podlaska – OLIMPIA Szczecin 3:1

Bialskie Piłkarki odniosły kolejne zwycięstwo tej wiosny i ponownie pokonały Olimpię. W pierwszej połowie niewiele było korzystnych akcji. Po dośrodkowaniu Cieśli tuż nad poprzeczką główkowała Adriana Wiatrzyk, a po ładnej zespołowej akcji Jolanta Bujalska uderzyła tuż obok słupka. Po drugiej stronie boiska Roksana Ratajczyk na szczęście nie wykorzystała najlepszej okazji nie trafiając głową po podaniu Natalii Niewolnej. Po przerwie bialczanki zagrały bardziej ofensywnie i już po dziesięciu minutach uderzona przez Lefeld piłka odbiła się od nogi Szemczyszyn i wpadła do siatki. Chwilę potem nasza młodzieżowa reprezentantka przegrała pojedynek z Beatą Watychowicz, która po kolejnej akcji akademiczek i strzale J. Bujalskiej zdołała wybić mocną piłkę. Bramkarkę Olimpii próbowała również zaskoczyć Cieśla, lecz udało się dopiero po silnej próbie Lefeld. Dwubramkowe prowadzenie na moment uśpiło nasze zawodniczki. W efekcie sama przed Edytą Kanclerz znalazła się Niewolna, lecz nie zdołała jej pokonać. Chwilę po tym uczyniła to Ratajczyk i zdobyła dla Olimpii honorowego gola. Pod koniec meczu Kanclerz obroniła dwukrotne uderzenia: Ratajczyk i Niewolnej, a po tych niebezpiecznych strzałach sytuację sam na sam z Watychowicz w 90′ wykorzystała Ewa Cieśla.

AZS PSW: Kanclerz,  J. Bujalska, M. Bujalska, Cieśla, Edel, Konieczna, Kusiak (83′ Karolak), Lefeld, Niedbała (72′ Górka), Sosnowska, Wiatrzyk (67′ Grzywna).

OLIMPIA: Watychowicz, Preś (65′ Kędzierska), Szwed, Semczyszyn, Szymaszek, Lechman, Falborska, Trzcińska, Niewolna, Tarnowska, Ratajczyk.

Sędzia: J. Naklicka (Lublin).

Bramki: 55′ Semczyszyn (samob.), 77′ Lefeld, 85′ Ratajczyk, 90′ Cieśla.

Żółte kartki: 41′ Preś, 57′ Lachman i 72′ Szwed (OLIMPIA).